Zvýšte ústavným sudcom platy!

Autor: Viktor Petrovský | 7.6.2011 o 13:17 | (upravené 7.6.2011 o 13:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  27x

Neviete si ani predstaviť, s čím všetkým za nimi ľudia lezú... LEVOČA: „Sťažovateľ namietal, že k porušeniu regulérnosti volieb došlo aj v dôsledku tzv. kupovania hlasov rómskych voličov vo volebnom okrsku č. 10 v lokalite Nad Tehelňou. Ako dôkaz  poukázal na vysoký rozdiel v počte odovzdaných platných hlasov pre neho a odporcu v tomto volebnom okrsku oproti zisteným rozdielom v zostávajúcich volebných okrskoch.“ Aj toto sa má človek možnosť dočítať v náleze Ústavného súdu, ktorý je zverejnený na jeho webovej stránke....

Predstava, že niekto podá sťažnosť na najvyššiu súdnu organizáciu štátu iba preto, lebo jeho protikandidát získal v demokratických voľbách v nejakom okrsku viac hlasov (v tomto prípade vo viacerých) je minimálne zvláštna. Zvláštne to bolo už pri samotných voľbách, keď v spomínanej lokalite striehla celý deň polícia. Neprešla by tam bez kontroly ani myš.. Krajská polícia však ani vyšetrovaním nepotvrdila, že by v kontrolovanej lokalite došlo k tzv. kupovaniu hlasov.

Ústavný súd vo svojom náleze problém rozpitváva a pokračuje ďalej. „Sťažovateľom navrhnutí a predvolaní svedkovia svojimi výpoveďami nepotvrdili, že by v deň konania volieb primátora došlo ku „kupovaniu hlasov“ voličov s cieľom ovplyvniť ich hlasovanie v prospech odporcu. Sám svedok Ing. Jozef K. vypovedal, že „kupovanie hlasov“ rómskych občanov nevidel, nevie ho dokázať a zvýšený ruch v osade v ňom len indikoval pocit, že k niečomu takému ako kupovanie hlasov dochádza. Ďalší z navrhnutých svedkov Mgr. Jozef C. uviedol, že „kupovanie hlasov“ nevidel a len „nejaké indície“, ktoré mal pred voľbami v súvislosti s možným „kupovaním hlasov“ počas volieb, ho viedli k záveru, že z auta s poľskou evidenčnou značkou nachádzajúceho sa počas volieb v osade by mohli byť rozdávané potraviny s týmto cieľom.“ Pán Jozef K. teda išiel na ústavný súd iba s pocitom, pán Jozef C. s „nejakými indíciami“. A chudák poliak bol predávať zemiaky, tak ako to má v sobotu zaužívané.

Bežnému pozorovateľovi sa až dych zastavuje, keď číta, že z výpovede svedka MUDr. Petra J. vyplýva, že „kupovanie hlasov“ nevidel, a k záveru, že k nemu dochádza, dospel na základe skutočnosti, že videl rómskych obyvateľov so „sieťkami jabĺk nekonvenčnej veľkosti“. Ani obchodní manažéri z Tesca však netušia, koľko je to „nekonvenčne veľa jabĺk“, alebo aké asi veľké je nekonvenčné balenie. Jablká sa totiž predávajú aj voľne, aj v kilových, dvojkilových, ale aj v päťkilových baleniach. Pri predaji jabĺk z domácej produkcie nie je výnimkou ani 50 kg. V náleze sa však nachádzajú aj ďalšie perly:

Svedok Ing. Jozef K. vo výpovedi napríklad uviedol: „ Nie, ja som nevidel priamo, žeby niekto kupoval hlasy, to by som si nedovolil povedať.“ Svedok MUDr. Peter J. vo výpovedi uviedol, že v deň volieb z lokality Nad Tehelňou prichádzali „spústy Rómov“, z ktorých mnohých „v živote nevidel“, hoci v Levoči bývajúcich Rómov ako obyvateľ tohto mesta, žijúci v ňom 46 rokov a súčasne ako lekár majúci v ňom prax, minimálne z videnia pozná. Levoča má pritom ako mnoho miest na východnom Slovensku zhruba 20% občanov  rómskej národnosti.  Pamäť MUDr. Petra J. tak pri pätnásťtisícovom meste  zostáva záhadou aj pre vedcov.  Pamätať si 20% populácie mesta minimálne z videnia, to chce nadľudský pamäťový harddisk.

Ústavný súd teda, ako to uvádza v závere nálezu v tomto obvinení sťažnosť zamietol. Je však namieste upozorniť obyvateľov Levoče, aby dvadsiateho piateho júna nekupovali žiadne jablká a už vôbec nie v nekonvenčných baleniach. A nie aby niekoho z vás napadlo zažalovať premiérku Ivetu R. za to, že rozdáva občanom múku a cestoviny....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúte po minúte: Dodávka vrazila do ľudí v Barcelone, polícia hovorí o terorizme

Dvaja ozbrojenci sa zabarikádovali v bare, nie je jasné, či držia rukojemníkov.

EKONOMIKA

Ak si kúpite kuracinu v Tescu, môže vás zastaviť esbéeskár

V niektorých predajniach dáva Tesco bezpečnostné prvky aj na mäso.


Už ste čítali?